Jeg er ikke dum, siger Palmer
Cole Palmer afviser alle spekulationer om, at han er dum.
Den engelske stjernespiller er på sociale medier især blevet fremstillet af nogen, som en spiller, der ikke har meget mellem ørerne.
Læs også: Harry Maguire på vej til storklub?
Om det skyldes Chelsea-spillerens ansigtsudtryk, langsomme og fjerne svar på spørgsmål eller noget, er ikke til at vide.
Ikke desto mindre afviser den 22-årige topspiller nu, at han er dum i et interview med The Telegraph.
– Jeg har masser af sund fornuft. Til alle dem, der siger, at jeg er dum, det er jeg ikke, siger Palmer.
I denne sæson har den 22-årige midtbanespiller indtil videre været en af Premier Leagues bedste spillere.
I 11 ligakampe har han scoret syv mål og lavet fem assists for The Blues.
Læs også: Riemer forklarer opsigtsvækkende udtalelse
Han skrev også historie, da han i en kamp mod Brighton formåede at score fire gange på én halvleg. Det havde ingen anden formået før ham i ligaens historie.
Lige nu er han afsted med det engelske landshold, hvor der søndag venter en kamp mod Irland.