Alt udsolgt til Danmarks kæmpe kamp
Det er ikke hver dag, at europamestrene skal spille i Parken. I næste måned kommer det dog til at ske.
Her får det danske landshold besøg af Spanien med stjernespillere som Lamine Yamal, Pedri og Fabian Ruiz.
Kampen kommer til at blive spillet for et udsolgt Parken, kan DBU nu oplyse på Instagram.
Se den nye landsholdstrøje, som er blevet præsenteret i dag, lige her.
I løbet af få timer blev alle de danske billetter til opgøret udsolgt. Sidenhen afventede DBU, om Spanien kunne afsætte alle billetter til udebaneafsnittet.
Det kunne Spanien ikke, og derfor fik DBU en række billetter tilbage. De er nu også blevet solgt. Derfor er det heller ikke længere muligt at købe billetter til opgøret.
Spanien kommer til Parken den 15. november, hvor det danske landshold jagter revanche. Tidligere i denne måned tabte Danmark således 1-0 til Spanien i Murcia.
Tre dage efter kampen mod Spanien skal Danmark en tur til Serbien for at spille den sidste kamp i Nations League.
Lige nu ligger Danmark nummer to i gruppen og har udsigt til at avancere til kvartfinalerne næste år.