Angrebsstjerne vil til Liverpool
Der er kommet en noget opsigtsvækkende melding om, at en engelsk stjerne ønsker at skifte til Liverpool i sommerens transfervindue.
Meldingen kommer fra den tidligere chefscout i Manchester United og Blackburn, Mick Brown, som til Football Insider har delt sine informationer.
Her har han fortalt, at den engelske angriber Ollie Watkins er meget interesseret i at skifte til Liverpool den kommende sommer.
Tidligere i foråret har det heddet sig, at Aston Villa er klar til at sælge englænderen, hvis der lander et bud på minimum 450 millioner kroner i sommerens transfervindue.
Hos Liverpool vil der blive jagtet en ny angriber forud for næste sæson, fordi Arne Slot ikke er tilfreds med Darwin Nuñez og ønsker at finde en ny frontløber.
Den angriber kan måske ende med at blive Ollie Watkins, som er røget oftere på bænken på det seneste hos Aston Villa, hvor Marcus Rashford er begyndt at spille som angriber.
Merseyside-klubben er dog ikke ene om at ville have fingrene i Ollie Watkins, som også har interesse fra Chelsea, Arsenal og Manchester United.
Meldingen fra Football Insider går på, at Liverpool vil være favorit til at hente angriberen, hvis det ender med et sommerskifte.
Her kan du læse mange flere transferrygter.